Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   AKCEPTUJĘ

O przedszkolu

Baza

Publiczne Przedszkole Pitagoras mieści się w kolorowym budynku wolnostojącym położonym w dzielnicy Krzyki i sąsiadującym ze szkołą podstawową. W ośmiu salach dydaktycznych bawi się i uczy na co dzień 200 przedszkolaków. Sale są bezpieczne i wyposażone w sprzęt dostosowany do wieku i potrzeb dzieci. Przedszkole jest monitorowane i posiada domofon przy wejściu. Jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przedszkole posiada duży parking oraz ogrodzony teren, na którym znajduje się duży atestowany plac zabaw oraz tereny trawiaste, na których powstała również łąka kwietna.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6:30 – 17:30.

Przyjmujemy dzieci w wieku od 3 do 6 lat (istnieje możliwość zapisania dzieci młodszych – w wieku 2,5 lat).

Zapewniamy dzieciom 4 posiłki dziennie:

8.30 –I śniadanie

10.30 – II śniadanie

12.30 – zupa

13.30 – II danie

15.20- podwieczorek

Edukacja to nasza pasja

Kierując się zasadą „wyjątkowe miejsca tworzą wyjątkowi ludzie”, nasz zespół tworzą osoby kreatywne dla których praca z dziećmi jest wyzwaniem i pasją. W naszym Przedszkolu panuje ciepła, rodzinna, pełna wzajemnej życzliwości atmosfera, w której dzieci czują się szczęśliwe i bezpieczne. Entuzjazm nauczycieli w połączeniu z wysokimi kompetencjami mają bezpośredni wpływ na osiąganie celów kształcenia i odnoszenie sukcesów przez nasze dzieci. Dlatego też duży nacisk kładziemy na szkolenia i rozwój zawodowy pracowników dzięki czemu w placówce prowadzone są zajęcia z wykorzystaniem nowatorskich metod nauczania m.in.: metoda dobrego startu M. Bogdanowicz, ruchu rozwijającego W. Sherborn, elementy pedagogiki M. Montessori, edukacji matematycznej Gruszczyk Kolczyńskiej, nauki czytania Domana, edukacja przez ruch D. Dziamskiej, Kolorowe Dźwięki z instrumentem KolorPiano, robotyka z kodowaniem. Codzienna praca odpowiednio dobranymi metodami skutkuje praktycznymi sukcesami naszych podopiecznych.

Bogate zaplecze multimedialne

Kompetencje cyfrowe dzieci i nauczycieli wychowania przedszkolnego to kompetencje przyszłości. Konieczność ich rozwijania akcentowana jest w podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkole wyposażone jest w takie urządzenia jak: monitor multimedialny, magiczny dywan, rzutnik multimedialny, komputery, roboty interaktywne. Ponadto nasze przedszkole zapewnia zajęcia z programowania w ramach inicjatywy edukacyjnej „Uczymy dzieci programować”. Cyklicznie organizowane są zajęcia „Bezpieczeństwo w sieci”, a także spotkania edukacyjne z „Panem Tabletem”.

Akcje charytatywne

Nasze przedszkole, każdego roku angażuje się w szereg akcji charytatywnych i społecznych na rzecz potrzebujących dzieci, osób starszych, czy czworonożnych przyjaciół. Nasz wspólny udział w akcjach cieszy się dużym uznaniem dzieci i rodziców. Jesteśmy przekonani że działania charytatywne i społeczne uczą dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś, kto ma takie same potrzeby jak my, ale niewielkie możliwości ich realizacji.

Zajęcia dodatkowe

Prowadzimy bezpłatne zajęcia języka angielskiego, rytmiki, religii, a także zapewniamy opiekę logopedy i psychologa. Posiadamy bogatą ofertę zajęć dodatkowych, m. in. judo, balet, hip-hop, rytm i muzyka, balet, warsztaty ceramiczne. Gościmy w przedszkolu muzyków z Narodowego Forum Muzyki oraz zapraszamy aktorów wystawiających przedstawienia dla dzieci.